Obec Ostrata

Foto: Zábavné odpoledne k ukončení školního roku a k přivítání očekávaných prázdnin

Po 10 měsících usilovného učení a stejné době toužebného očekávání tu byl konečně 30. červen a s ním dokument zvaný vysvědčení, který ne vždy objektivně odráží pocity žáků o dosažené úrovni vědění. Navíc rodiče přijdou se svou představou o tom, jak by mělo vysvědčení vypadat, většinou nenaplněnou, a je po náladě.
Tu je třeba urychleně napravit a nasměrovat na přicházející období prázdnin.  Právě k tomuto cíli bylo zamýšleno uspořádání zábavného odpoledne pro děti z naší obce v neděli 2. července. Představa byla jasná, jen to počasí si s námi zahrálo něco jako ruskou ruletu. Ale nakonec pořadatelé vydrželi, a co je zvláště potěšující, ani návštěvníci neztratili víru v úspěch a přišli v hojném počtu a s dobrou náladou akci podpořit.

Když krátce po 15. hodině se mezi mraky objevily flíčky modré oblohy, rodiny s dětmi začaly pomalu výletiště zaplňovat. Naplno se rozjel řetízkový kolotoč, skákací hrad byl okamžitě obsazen, v permanenci byly všechny páry chůd, házely se kroužky na trn a téměř všichni, i dospělí, si vyzkoušeli střeleckou dovednost se vzduchovkami. Kosmetický salon Aničky Juříkové ml. byl také ihned v obležení. A takto to vydrželo po celou dobu. Až na jednu výjimku. Tou byly tři nízké přelety letadla, ze kterého vždy piloti spustili na fáborkách balíčky bonbonů. Bylo to až neuvěřitelné, jak rychle byly ty „nečistoty“ z trávníku hřiště uklizeny.

Při hodnocení nesmíme zapomnět na týlový zásobovací útvar, který byl schopen efektivně doplňovat úbytky energie při zápolení s nástrahami pořadatelů. Děti obdržely zdarma párek v rohlíku a pitíčko, za ceny více než mírné byly k dispozici další pochutiny jako např. zvěřinový guláš Mirka Juříka, Liduščiny palačinky, k dispozici byly špekáčky na opékání nad ohněm. Postupně s nabývající intenzitou slunečního svitu nabyla na významu i péče o pitný režim. Zkrátka vše fungovalo jako orchestr, bez falešného tónu. A výsledkem byl, jak jinak, vyjedený a vypitý krám. Ale pro to jsme akci připravovali !

Touto cestou bych chtěl poděkovat za vynaložené úsilí všem pořadatelům z řad mysliveckého spolku v Ostratě a zastupitelům včetně jejich zapojeným rodinným příslušníkům. Ceny guláše byly dotovány myslivci, párek v rohlíku věnoval pan Arnošt Horák, ceny palačinek dotovala ing. Liduška Šmeidlerová, bonbony z letadla a ceny ceny piva dotoval starosta, letecký vstup zdarma provedli ing. Habrovanský a pan Jungmann ze Štípského letiště a zbytek byl v režii obce.

Opravdu upřímně děkuji všem účastníkům, malým i velkým, byl to jeden z mála momentů, kdy jsme díky jejich počtu a zapojení opravdu cítili hrdost, že jsme součástí společenství této krásné obce. Věříme, že jsme si tu atmosféru užili všichni a že se do budoucna  už nebude jednat jen o ojedinělou  výjimku.
Tak, a hurá na prázdniny !!!

Ing. Miroslav Gargulák