Obec Ostrata

Zahradní slavnost – svátek rodiny

Kdyby už byly rozkvetené kopretiny, pak by to bylo snadnější s pomocí otrhávání okvětních lístků. Myslím předpověď počasí na neděli 15. května. Zaprší, nezaprší – to bylo dilema posledních dní a hodin před plánovaným začátkem akce. V 9,00 bylo rozhodnuto – jdeme do toho. Těch následujících pár kapek už to nezvrátilo. Ještě poslední úpravy terénu a dosečení hřiště za potokem. Ve 12,00 h ještě zaznělo obcí poslední pozvání k účasti z místního rozhlasu.
Tým pořadatelů z Centra pro rodinu z Vizovic pod vedením paní Hany Puype začal s navážením materiálů pro dílny dětí a soutěžní disciplíny, ozvučení a pro jistotu přivezli i větší množství stanů. Ostratští hasiči nachystali stánky s občerstvením a s nabídkou pochutin jako grilované speciality, párek v rohlíku a nezbytné Liduščiny palačinky. Ve 14,30 h bylo, jak stanovil program, vše připraveno k zahájení. Jen návštěvníci ještě váhali. Nepršelo, ale bylo poměrně chladno. A navíc byl v televizi přímý přenos z mistrovství světa v hokeji – zápas Česko – Dánsko.

Při oficiálním zahájení kolem 15. hodiny už byl areál výletiště slušně zaplněn a lidí průběžně přibývalo. Pozornosti se těšil připravený program, ve kterém se představily dětské i smíšené soubory s tanečky, zpěvy i ukázkami žonglování.  Tváře opatřené malováním, butonky se svými kresbami a jmény, bonbony a jiné drobné ceny za výkony v soutěžích, kartičky s razítky o absolvovaných stanovištích a dárkový balíček od pořadatelů – to byly teď hlavní starosti přítomných dětí. Ne chladno. Chůze na chůdách, prolézání tunely, chůze po laně, střelba z luku, střelba na kartonové hradby z praku, skákací hrad, trampolína apod. daly dětem šanci se dostatečně zahřát. A došlo i na párek v rohlíku, který měly ostratské děti zdarma od p. Arnošta Horáka. A samozřejmě na palačinky s marmeládou nebo nugetou, na odbyt šly i grilovaná masa a klobásy. Že se prodá méně piva a studených nápojů, to se dalo očekávat, nebyl důvod k vráskám. Odpoledne pro rodiny a především pro děti se určitě vydařilo.

Poděkování patří všem sponzorům akce, pořadatelům z Centra pro rodinu v čele s p. Puype, všem účinkujícím, místnímu Sboru dobrovolných hasičů, v neposlední řadě také všem návštěvníkům.

Fotoreportáž z akce naleznete zde

 Miroslav Gargulák, starosta