Obec Ostrata

Zabijačkový kotlík a mikulášská nadílka

Zabijačka

Vesnice a zabíjačka -to vždy patřilo k sobě. Nebudeme rozebírat všechny souvislosti, ale ve finále to  byla vždy příležitost pro setkání rodiny a přátel u dobrého jídla a pití.  Takže ani letos jsme nechtěli akci vynechat, a tak se v sobotu 7. prosince už v brzkých ranních hodinách začala terasa kulturního domu měnit na prodejní místo. Od 11:30 se zde vydávali nejrůznější zabijačkové speciality. Letos přišlo občanů Ostraty méně než v předešlých letech, přesto doufáme, že akci za rok zopakujeme.

Mikulášská besídka

Byl to ale nápor na sobotu. Sotva byl u konce zabíjačkový kotlík, začaly přípravy sálu na další program – tentokráte pro nejmladší. Mikulášská nadílka s programem pro děti všech věkových skupin začala v 15 hodin. Děti se mohly vyřádit na stanovištích, které pro ně připravila paní Světlana Divilková s rodinou a poté si vyrobit třeba ozdobu na sklo nebo si nechat pokreslit obličej. Nějak to ale rychle uteklo a v 17 hodin nadšené výrazy u některých jedinců  pozvolně bledly. To když v sále zhasla světla, nahradily je jen prskavky, a do sálu přišel Mikuláš s andělem a čertem. Všechny děti statečně odříkaly básničku a za ni dostaly od anděla balíček se sladkostmi. Nechybělo ani společné foto s Mikulášskou družinou a pak už hajdy na kutě.

Myslím, že děti budou souhlasit, když pochválím děvčata ze sboru dobrovolných hasičů a zastupitele, kteří akci připravili a na místě také pomohli organizovat.