Obec Ostrata

Svatomartinský trh ve Vizovicích

MAS Vizovicko a Slušovicko pořádá již 11. ročník Svatomartinského trhu.

Zveme vás na 11. ročník Svatomartinského trhu ve Vizovicích! Již tradiční oslava sv. Martina proběhne v sobotu 13. listopadu od 9:00 hod v prostorách Státního zámku Vizovice. Po loňské online verzi Svatomartinského trhu způsobené pandemií se v letošním roce setkáme osobně a užijeme si společně příjemnou atmosféru.
Jako každým rokem bude hlavním bodem programu příjezd sv. Martina na bílém koni. Opomenout ale nesmíme ani žehnání vína, vystoupení cimbálové muziky Vizovský Juráš či divadelní představení ÚDiFu – Úžasného divadla fyziky. Na odpolední část programu je připraveno koncertní vystoupení kapely Motýl band CZ, kterou znáte ze Šlágr TV. Celým dnem vás bude provázet moderátorka Hana Srncová.
Na Svatomartinském trhu budou místní producenti prezentovat své výrobky, k zakoupení budou mimo jiné cidery, vína, frgály, trdelníky, bio bylinné výrobky, dřevěné hračky, perníky a spoustu dalšího. Na místě bude k mání také občerstvení.
V prostorách Galerie Mariette bude připravena ukázka řemesel, a to tradiční zdobení perníků, výroba vizovického pečiva, práce na kolovratu a výroba vánočních ozdob. Během celého dne budete moci navštívit také komentovanou prohlídku zámecké čokoládovny. Děti se mohou mimo jiné těšit také na soutěže a dílničky.
Příjďte se tedy 13. listopadu podívat na zámek do Vizovic. Vstup je volný.
Bezpochyby zde nasytíte všechny své smysly a budete ještě dlouho vzpomínat.
Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.