Obec Ostrata

Košt slivovice 2020

Letošní již pátý ročník koštu slivovice se konal v pátek 6. března v sále nad hasičskou zbrojnicí. Kvůli špatné úrodě soutěžilo pouze deset vzorků. I tak věříme, že se akce povedla a všem zúčastněným se líbila.

Hodnotilo se jako vždy stupnicí od 1 do 5 bodů, přičemž pět bodů je nejlepší hodnocení. Soutěž probíhala doukolově. V základním kole byly dvě přestávky, ve kterých byly pro čtveřice soutěžících připraveny vtipné soutěže. Do druhého finálového kola postoupilo pět vzorků, které byly náhodně promíchány a účastníci hodnotili na nové archy opět stupnicí od jedné do pěti.

A jak to vše dopadlo?  Pohár za třetí místo si odnesl zástupce obecní slivovice, stříbrnou pozici obsadil Pavel Mahďák a první místo získala slivovice Antonína Šmeidlera. Večer byl završen poznáváním vlastní slivovice, kdy soutěžící musí poznat svoji pálenku mezi třemi vzorky. Gratulujeme všem, kteří si ho poznali.

Všem moc děkujeme za účast i přípravu a těšíme se na další ročník. Snad bude letos více ovoce a tím i více vzorků k hodnocení 😊