Obec Ostrata

Košt slivovice 2019

Páteční večer 15. března byl tím očekávaným vyvrcholením sousedských „sporů“ o to, kdo má lepší slivovici. 4. ročník koštu O pohár starosty byl tou pravou příležitostí diskuse ukončit. A jak se to povedlo ?

Ke koštu bylo přihlášeno celkem 20 vzorků. Hodnotilo 18 porotců – dodavatelů vzorků. Hodnotilo se vždy stupnicí od 1 (nejhorší) do 5 (nejlepší). Sčítací komisi tvořily ing. Liduška Šmeidlerová a Alenka Juříková. Hodnotilo se dvoukolově, do druhého kola postoupilo 8 vzorků s nejvyšším součtem bodů z hodnocení. Druhé kolo bylo hodnoceno zcela samostatně a z něho vyplynulo konečné pořadí.

Třetí místo získala slivovice p. Antonína Šmeidlera, druhé místo slivovice p. Zdeňka Juříka a putovní pohár za nejlépe hodnocenou slivovici získal Ing. Jakub Šmeidler. (To složení sčítací komise je opravdu náhodné a nesouvisí s konečným pořadím, protože na to dozíral místostarosta p. Arnošt Horák).

Vysokou účastí, úrovní zábavy včetně doprovodného programu a zejména kvalitou slivovice u přihlášených vzorků patřil tento ročník určitě k vydařeným. Myslím, že se letos nemusí se svou slivovicí nikdo před sousedy stydět. No ale pohárové slivovice mají vždy konkurenční výhodu. Tak všem na zdraví !