Obec Ostrata

Foto: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Před týdnem se na obvyklých místech objevily plakátky lákající na slavnostní rozsvícení vánočního stromu u obecního úřadu s datem konání neděle 29. listopadu od 16. hodiny. Pozvání bylo i několikrát doplněno hlášením místního rozhlasu. I tak jsme měli obavy z nejistého počasí, když předpověď se měnila takřka z hodiny na hodinu. A když se pořadatelé začali scházet kolem 14. hodiny v neděli, deštivé počasí obavy ještě umocnilo.

O to větší radost jsme měli z velké účasti dětí i dospělých. Děti si vyhrály v dílničce při přípravě ozdob na stromek, dospělí čekání vyplnili diskusemi u kelímku horkého svařáku a všichni pak za poslechu vánočních melodií z obecního rozhlasu přihlíželi rozsvícení stromku.
Děti obdržely po balíčku sladkostí, velkému zájmu se těšily i svítící balonky plněné heliem a svítící náramky, které sváteční náladu doplnily. K mání byly také Liduščiny palačinky a různé pečené produkty návštěvnic -hospodyněk. Domníváme se, že se jednalo o velmi příjemný vstup do adventního období i přes nepřející počasí.

Všem, kdo se podíleli na přípravě a vlastním průběhu akce příspěvky i pomocí na místě děkujeme, především pak děkujeme všem návštěvníkům a dětem, kteří svou účastí naplnili smysl konání akce. Vypadá to, že se v obci otevřely dveře pro tradici, kterou se budeme snažit v následujících letech udržet a zdokonalit.

Za Obec Ostrata – Miroslav Gargulák, starosta