Obec Ostrata

Foto: Loutkové divadlo

V neděli 5. března odpoledne bylo v sále místního kulturního domu docela živo. Dosud nebývalé návštěvě dětí v doprovodu rodičů se těšilo představení loutkového divadla a balónkového klauna, se kterým Ostratu navštívil pan Daniel Taraba ze Zašové. Krátce po 16. hodině starosta krátce přivítal děti, rodiče a účinkujícího.

Místostarosta p. Arnošt Horák seznámil hosty s nabídkou občerstvení. Zvlášť představil Petru Jaroňovou, naši mladou občanku, která ve svých 13 letech zvítězila v kulinářské soutěži ve Vizovicích mezi 18 soutěžícími ve vaření valašské kyselice. Její polévka zvítězila podle poroty i podle hlasujících diváků. Pan Arnošt Horák jí jménem obce pogratuloval a předal symbolickou Zlatou vařečku. Současně všechny přítomné vyzval k ochutnání kyselice, kterou pro nedělní odpoledne Petra uvařila a v průběhu akce vydávala.

Pak už se pan Taraba ujal svého úkolu pobavit děti osobitým pojetím podání pohádky O princi Bajajovi. Po pár větách a písničce se mu počet loutek rozrost ze 4 na všechny děti v sále. I bez pro loutky typických špagátů ho děti následovaly v pohybech i ve zpěvu, napovídaly mu, když něco nevěděl … 40 minut uběhlo bez toho, že by děti měly čas se nudit nebo vyrušovat. Po krátké přestávce se v sále objevil klaun s ukázkami žonglování s míčky, s kroužky, s kužely a s točícími se talíři na tyčkách. Mezi dětma se našli odvážlivci, kteří si vyzkoušeli točení talířů na tyčkách, a nutno dodat že prokázali ukázkovou šikovnost. Pozornosti dětí se dále těšilo modelování zvířátek, květinek, srdíček, pistolí, mečů apod. z dlouhých balonků. Každé z dětí obdrželo podle svého přání zhotovenou hračku.

Čas vymezený pro program rychle utekl. Věříme, že děti se pobavily a s nimi i rodiče. Uznání kvality se dostalo nabídnuté kyselici Petry Jaroňové, své zákazníky našly Liduščiny palačinky i většina připraveného občerstvení, takže spokojeni mohou být i pořadatelé.  Všem hostům i pořadatelům patří poděkování a uznání za přispění ke zdaru akce.