DSC 3763

Foto: Rozsvěcování vánočního stromečku v Ostratě

Úterý, 05 Prosinec 2017 00:00
12První neděle adventní byla v Ostratě příležitostí k potvrzení „mladé“ tradice setkání občanů a občánků u slavnostního rozsvícení stromku před obecním úřadem. I přes nepříjemně studené počasí a občasné sněžení se po 16. hodině rychle zaplnil prostor před úřadem, rychle byla plná i dílnička vytvořená v zasedačce natěšenými dětmi.
Rodiče se mohli zahřát výborným svařákem nebo čajem, děti neztratily elán ani po zhruba 90 minutách usilovné práci v dílničce.  V půl šesté přivítal starosta všechny přítomné a krátce připomněl, co znamená adventní čas.

Pak s elánem sobě vlastním nastoupily děti z hasičského sboru před garáž požární zbrojnice, aby předvedly, co se naučily pod vedením paní Alenky Čmelákové. S kytarovým doprovodem Vanesky Bednaříkové zazpívaly sborově krásnou píseň, za což sklidily bouřlivý potlesk. Krátkým vstupem se připojili i členové hudební skupiny Náš pozdní sběr, kteří za doprovodu kytary přednesli 4 vokální písně s vánoční tématikou. Dětem mezi tím byly rozdány svítící čelenky a svítící růžky a vše bylo završeno rozsvícením vánočního stromu asi v 18 hodin.

Na závěr starosta poděkoval všem za účast, účinkujícím za přednes, pořadatelům za přípravu a organizaci a všem občanům popřál klidný a spokojený adventní čas a krásné svátky v rodinném kruhu. Pozváním na vánoční vigilii u kapličky v Ostratě, která se bude konat ve 20 h dne 24. prosince, akci oficiálně ukončil.  

Miroslav Gargulák                               Fotografie z akce naleznete zde

 
free pokerfree poker